Wiek inicjacji seksualnej spada z roku na rok. Rodzice nastolatków mają jednoznaczny wybór: mogą udawać, że sprawa ich nie dotyczy, albo pomyśleć z własnymi dziećmi o antykoncepcji. A chcecie wiedzieć, co najłatwiej im zaakceptować?
Walentynki to czas romansu, miłości i uczuć. W takich chwilach nie każdy chce pamiętać, że romans może mieć nieciekawe a nawet bardzo niebezpieczne konsekwencje. Dołączcie do pewnej walentynkowej akcji.
W dramatycznie spadającym wskaźniku inicjacji seksualnej, jest jednak trochę dobrych wiadomości. Może i życie seksualne zaczyna się wcześniej. Ale na pewno rośnie wiedza o zabezpieczeniu.
Tzw. gumki to wciąż najbardziej popularna antykoncepcja. Ale zanim wymyślono te dzisiejsze, prezerwatywy miały bardzo dziwne formy. Zdecydowanie nie zawsze równie skuteczne. Chcecie wiedzieć jakie?
Liczba krajów, w którym kobiety mają wolny dostęp do antykoncepcji to zaledwie odsetek wszystkich krajów na świecie. Swobodny dostęp do środków antykoncepcyjnych zapewniłby kobietom ochronę przed niechcianą ciążą, chorobami wenerycznymi. Ale wsparłby też ekonomię.
No cóż, czasy się zmieniają, ale nawet dzisiejsze czasy nie powinny łagodnie przyjmować takich wiadomości. Czy uważacie, że jest cokolwiek dziwnego w 12letnich dzieciach kupujących prezerwatywy, sięgających po pigułki antykoncepcyjne? My chyba jednak tak.
Mówi się, że Stany Zjednoczone to najbardziej postępowy kraj na świecie. Mówi się. Prezydent Obama, który w poprzedniej kadencji zapewnił pracownikom refundację antykoncepcji przez pracodawców, teraz może będzie musiał przemyśleć sprawę.
A jednak czasy się zmieniają. Już jakiś czas temu – pod presją naukowców, w obliczu szalejącej epidemii AIDS w Afryce – kościół zaaprobował używanie prezerwatyw, jako środka przeciwdziałającemu chorobom. Teraz przyszedł czas na pigułkę poronną.
Każdy rodzic zastanawia się, kiedy rozpocząć rozmowę z dziećmi o antykoncepcji. Przed podstawówkę jesteśmy jeszcze raczej (czy na pewno) spokojni. Gimnazjum powinno wzbudzić pierwsze niepokoje. Taką rozmowę warto jest przeprowadzić, chociaż będzie trudna zarówno dla dziecka jak i rodzica. Jak to robić?
Po wielu kontrowersjach i wątpliwościach, Francja w końcu zdecydowała się postawić sprawę jasno. W ciągu trzech miesięcy preparat Diane 35 zniknie z francuskich aptek i recept lekarzy. Kobiety, które biorą go jako antykoncepcję mają 12 tygodni, aby przestawić się na inną antykoncepcję.
Dyskusja o plusach i minusach pigułek antykoncepcyjnych toczy się od czasów, kiedy pojawiły się one na rynku. Zwolennicy i przeciwnicy przekonują się o słuszności swoich argumentów. Ale czy wszyscy wiedzą wszystko?
Sezon zimowy to okres największej aktywności grypy. Wszyscy są albo chorzy, albo już chorzy, albo właśnie z choroby wyszli. Wiele z nas bierze antybiotyki. Ale ile kobiet przejmuje się ich interakcją z pigułkami antykoncepcyjnymi?
Do tej pory wybór był raczej oczywisty. Chcąc uczestniczyć w wyborze antykoncepcji, mężczyzna miał do wyboru prezerwatywy, wazektomię, albo abstynencję. Teraz może w końcu będzie miał jeszcze jakiś dodatkowy wybór.
Bierzecie pigułkę? Zawsze o niej pamiętacie? Czy może bierzecie mini pigułkę, gdzie regularność i czas brania jest wyjątkowo ważna? Zdarzyło się wam zapomnieć i później drżeć z nerwów? Jak pamiętać o tym, żeby brać ją codziennie?
Podpisana kilka miesięcy temu ustawa Prezydenta Obamy o antykoncepcji, wzbudziła sprzeciw wśród katolickich środowisk. Ustawa nakazuje pracodawcy zapewnić ubezpieczenie medyczne dla swoich pracowników, które pokryje koszty antykoncepcji. Kolejne firmy podają ustawę do sądu. Kolejna właśnie wygrała.