Antykoncepcja

Ta dyskusja przetacza się przez kolejne kraje. Czy pigułka „po” powinna być dostępna bez recepty? Czy ta zasada powinna obejmować też nastolatków? Czy nie przyczyni się to dodatkowo do obniżenia wieku inicjacji seksualnej i rezygnacji z antykoncepcji?
W Internecie można zobaczyć pierwsze odcinki filmowego cyklu „Wakacje na okrągło, czyli o antykoncepcji bez stresu”, w którym wzięły udział trzy blogerki. Do końca września na kanale YouTube pojawi się 5 odcinków przedstawiających różne metody antykoncepcji. Filmy poprowadziła Matylda Kozakiewicz (segritta.pl), która rozmawia z lekarzem dr Jackiem Tomaszewskim z II Katedry i Kliniki Ginekologii UM w Lublinie na temat wszystkich dostępnych w Polsce metod kontroli urodzeń.
Wakacje to czas zawierania nowych znajomości, moment, w którym jesteśmy bardziej otwarci na przygodne romanse, miłość i seks. Czy w związku z tym częściej myślimy wtedy o antykoncepcji i staranniej ją stosujemy? Po zakończeniu wakacji każdy z nas może zrobić własny bilans, ale najnowsze badania pokazują, że wiele kobiet nie zachowuje w tej kwestii dyscypliny.
Ile razy mogą mówić lekarze? Ile razy muszą przypominać, powtarzać? Ze stosunku przerywanego urodziło się pół świata. Więc dlatego dalej jest tak popularny?
Lipiec i sierpień to czas największego popytu na antykoncepcję awaryjną. Na tej podstawie można sądzić, że wakacje to czas, kiedy częściej dochodzi do stosunków seksualnych bez zabezpieczenia. W 2012 r. najwięcej pigułek „po” sprzedano w lipcu i sierpniu.
Skutki uboczne pigułek antykoncepcyjnych są debatą naukowców od zawsze. Zdania są podzielone. Ale jeśli pigułki powodują śmierć, wtedy warto jest sprawę dogłębnie przeanalizować.
Sterylizacja to wciąż niedostępna w Polsce metoda. Nie zezwala na nią prawo, twierdząc, że całość jest okaleczaniem człowieka. Ale na całym świecie, to dość popularna metoda.
Wiele znanych osób projektuje jakieś produkty. Dla firm to czysty interes, ich produkty promowane są przez znane osoby, a tym samym lepiej się sprzedają. Ale żeby prezerwatywy?
Ginekolodzy są bardzo restrykcyjni. Źle wypowiadają się o antykoncepcji dla kobiet palących, otyłych czy też starszych. Ale ta sytuacja się zmienia. Na dobre.
Cóż, podobno jesteśmy mądrzejsi. Świadomi zagrożeń, chętniej korzystamy z antykoncepcji. Ale czy zawsze?
Związek antykoncepcji z możliwym przyrostem wagi jest przedmiotem analizy lekarzy już od wielu lat. Dzisiejsze pigułki niczym nie przypominają tych pierwszych, ale kwestia dalej jest sporna. Chcecie wiedzieć, jakie są najnowsze spekulacje?
Sprawa jest przesądzona. Pigułka „dzień, po”, która wywoływała nie lada kontrowersję trafi dla każdego. Szkoda tylko, że nie u nas.
Diane 35 ma chyba jednak więcej wrogów niż zwolenników. Od lat toczy się długa dyskusja na temat możliwej szkodliwości preparatu. Ale teraz mamy jednego więcej zwolennika.
Nie ma się co oszukiwać. Chociaż użycie kondomów wzrasta, ludzie wciąż nie lubią prezerwatyw. Politycy chcą im pomóc.
Pigułki antykoncepcyjne mają ostatnio złą passę. Po tym jak w produkcie jednej z firm znaleziono placebo, kolejna firma zmuszona jest wycofać 32 miliony opakowań pigułek Cilest. Chcecie wiedzieć dlaczego?
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy

Studencka Marka

odpowiedz na wszystkie pytania



W ciągu ostatnich 30 dni zagłosowano (przeliczam) razy w naszych ankietach
 
Polityka Prywatności