Mobilny kalendarzyk – twój sekretny pomocnik

KalendaRing - nowa aplikacja, dostępna w wersji na urządzenia z systemem Android i na iPhone’a, ułatwi monitorowanie cyklu miesiączkowego i kontrolę stosowania dowolnej metody antykoncepcji, niezależnie od tego czy jest to pigułka, pierścień, plaster czy inne metody. Z aplikacji skorzystają także kobiety, które planują ciążę.

Mobilny kalendarzyk jest odpowiedzią na styl życia nowoczesnej kobiety, która ma coraz więcej zadań i czynności do zapamiętania. Zawiera wiele praktycznych funkcji, niespotykanych w dotychczasowych aplikacjach. KalendaRing daje możliwość sprawdzania historii cyklu na wykresie graficznym, zaznaczenie początku i końca miesiączki, dnia rozpoczęcia stosowania metody antykoncepcyjnej, terminów wyznaczonych badań profilaktycznych (np. cytologii, USG piersi, morfologii krwi), kontrolnej wizyty u lekarza czy terminu wykupienia recepty. Przy każdej informacji możliwe jest ustawienie opcji przypomnienia.

Aplikacja umożliwia także wprowadzenie innych danych i notatek, np. dotyczących oceny samopoczucia, wpisanie aktualnej masy ciała, niepokojących objawów lub dolegliwości, pytań do lekarza, a także możliwość zaznaczenia opóźnień lub błędów w stosowaniu wybranej metody antykoncepcji. Dzięki nowej aplikacji takich błędów może być mniej, z uwagi na opcję ustawienia alarmu przypominającego o przyjęciu stosowanej przez siebie formy antykoncepcji, a w przypadku takich metod jak pierścień dopochwowy czy plaster – także usunięciu pierścienia lub odklejeniu plastra.

KalendaRing został zrealizowany w ramach kampanii „Wakacje na okrągło” i jest dostępny bezpłatnie, do pobrania na stronie www.kobiety.org. Aplikację można zabezpieczyć hasłem. Ciekawostką jest możliwość sprawdzania w KalendaRingu fazy księżyca. Projektanci zadbali również, aby kalendarz był prosty w obsłudze, intuicyjny i posiadał atrakcyjną kobiecą wizualizację. Wymagania techniczne: min. 512 RAM, Android 2.3.3-4.1, wyświetlacz co najmniej 3, 5” + iPhone (dowolny).

Wszystkie hormonalne preparaty antykoncepcyjne w Polsce są wydawane z przepisu lekarza. Jakiekolwiek wykorzystywanie lub stosowanie preparatów, leków i środków wymienionych w niniejszym materiale odbywać się może jedynie po wcześniejszej konsultacji z lekarzem i zapoznaniu się z informacją dołączoną do każdego sprzedawanego preparatu lub leku.

Powyższy materiał nie stanowi porady medycznej.


data ostatniej modyfikacji: 2014-02-18 13:41:19
Komentarze

Studencka Marka

odpowiedz na wszystkie pytaniaW ciągu ostatnich 30 dni zagłosowano (przeliczam) razy w naszych ankietach
 
Polityka Prywatności